Tauker Eszter

Először is köszönöm a felvételt a csoportba. Úgy gondolom vannak nálam érdekesebb sportolók is, akik a szárnya alatt nevelkedtek, de igazán szívesen írok pár sort Önnek (a legnagyobb örömmel). 🙂

Tauker Eszter vagyok, 6 évesen ismerkedtem meg a kézilabdával. Sportos családba születtem, vagy inkább kézilabdásba. Már a nagyszüleim is is ezt a sportot űzték. Például a Nagymamám, Tolna megye első női kézilabda edzője volt, a Nagypapám pedig edzette azokat aTenke fivéreket, akik később a magyar válogatottban is játszottak. Vidéki lány vagyok, A Telepybe 8-os koromba kerültem fel, mivel a Ferencvárosi Kézilabda Clubban kezdtem el játszani. Osztályfőnököm Horváthné Várady Zsuzsa volt, aki sokat segített az akkori edzőmmel Fiedler Erikával egyetemben, mivel a fővárosban nem volt egyszerű az élet, főleg nem kollégistaként, a családomtól távol. Bár az iskola tanulója csak két évig voltam, az ott tőltött idő nagy hatással van a mostani életemre is. A Fradi után játszottam a Dunaújvárosi Kézilabda Akadémián, majd a Szekszárdi Fekete Gólyák Kézilabda Cluban, amivel később megnyertük az NB/1B nyugati csoportját. Ezzel egyidőben kommunikáció és média szakon végeztem a Pécsi Tudomány Egyetemen. Jelenleg Németországban, Wolfsburgban élek. Egy évet Oberligában játszottam, most egy ligával lejebb, Landesligában próbálunk szerencsét az új csapatommal az MTV Vorfeldével, aminek 3 éves terve a Budesliga 3-ban való szereplés. Jelenleg a Parkhotel Wolfsburgban dolgozom és felszolgáló vagyok, mellette kézilabda edzősködöm. Én vagyok az MTV Vorfelde Weiblich C-Jugend másodedzője, vagyis 11-13 éves lányoké. Gyerekkori álmom vált valóra azzal, hogy Németországban élhetek és kézilabdázhatok. Bár mostanra nem a sport a legfontosabb dolog, a kézilabda mindig is az életem része fog maradni.