Orsi Mild (Móczi Orsolya)

1985-ben jelentkeztem a Telepybe, de nem vettek fel egybôl a testnevelés tagozatra. A pótfelvételivel sikerült csak bejutnom, állítólag egy szép íves híddal, amit jól begyakoroltam otthon. Ötödikben kellett választani egy sportágat, amit minden testnevelés tagozatos tanítás után egy egyesületnél ûz majd. Èn valami labdás sportot szerettem volna, de a szüleim végül az OSC-be írattak be vívni. Gyerekként nem nagyon szerettem, és pár év után végül abba is hagytam. Utána kosárra jártam az iskolába Várady Zsuzsihoz, az jobban tetszett. Örömmel emlékszem vissza a Telepys évekre. Már elsô osztályban eldönöttem, hogy én is tanár leszek. Zsákné Kántor Katinak volt ebben számomra a legnagyobb, ”elindító” szerepe, de sok jó tanárom volt. Csak azért nem írom, hogy ”néni”, mert végül úgy alakult, hogy 12 év Telepy és a fôiskola után három évet a kollégája lehettem több volt tanáromnak és tanítómnak. Nagyon jó volt az egykori iskolámban dolgozni, megtisztelô érzés volt. Különféle okok miatt azonban úgy döntöttem, hogy pár év múlva otthagyom az egykori iskolámat. Külföldre kerültem egy ösztöndíjjal, és azóta is itt élek, Svédországban. Itt is tanár vagyok, jelenleg matek-technika-természettudomány (fizika, kémia, biológia) szakos. Kicsit vicces, mert korábban humán beállítottságú voltam. Mûvészként is dolgozom, évente több kiállításom van. Pár éve találtam itt a közelben egy vívóegyesületet, ahol van egy veterán csoport. Tôr helyett itt párbajtôrrel és egy idôben karddal is vívtam. Felnôttként sokkal jobban tetszik, de azt gondolom, hogy ha nem lett volna meg hozzá az alap az OSC-bôl, akkor valószínûleg itt el se kezdem. A sport és a vele járó tartás és küzdô szellem mindenképp a Telepynek köszönhetô. Nem csak a versenyek kapcsán, hanem az életem minden területén. Próbálom a lányaimnak ezt átadni, sokat járunk együtt edzeni, és sokat mesélek az iskolai éveimrôl is.