Kobela Tamara

A kézilabda szeretete már az általános iskolában elkezdődött. Puskás Ottó tanítványaként a Nagykáta SE Kézilabda Szakosztályban kezdetem el kézilabdázni. Majd 2012-ben felkerültem Budapestre, a Ferencvarosi Torna Clubhoz, ahol 2012 és 2014 között megnyertük az NB1/B, az NB1 női junior bajnokságot, illetve az NB1 ifjúsági bajnokságban 3. helyezést értünk el. Mindeközben a Telepy Károly Testnevelés Szakosított Általános Iskola és Gimnázium tanulója voltam. Ahol megannyi sport eseményen vehettünk részt, Horváthné Várady Zsuzsa néninek köszönhetően. Sorra jöttek az iskolai kézilabda bajnokságok, az atlétika versenyek és a zánkai sportnapok. Nagyon sok barátra tettem szert, mind az iskolában, mind a sportban. Az utolsó iskolai évemet már egy új csapatnál kezdtem. 2014-től 2017-ig a Pénzügyőr csapatában játszottam az NB1/B junior, illetve felnőtt csapat tagjaként. Itt az utolsó junioros évemben a gólkirálynői címet is sikerült elnyernem. Eközben leérettségiztem és kellő felkészítést kaptam ahhoz, hogy a Testnevelési Egyetemre felvételt nyerjek. Ott folytattam a tanulmányaimat a “Telepy-s” évek után. Majd 2017 nyarán eligazoltam Egerbe az Eszterhazy SC csapatához, ahol az első évünkben megnyertük az NB1/B női felnőtt bajnokságot, így a tavalyi évben az NB1-es bajnokságban szerepelhettünk. Jelenleg is az Eszterházy SC csapatának tagja, illetve az egyetem Testnevelő tanár szakos hallgatója vagyok. Nagyon nagy örömmel tölt el, hogy a gimnázium befejeztével sem szűnt meg a kapcsolatom Zsuzsa néniékkel és azon dolgozok, hogy belőlem is olyan jó testnevelő tanár válhasson.