Jobbágy Tamás

Már ovis korom óta valamilyen sport jelen van az életemben, ezért a szüleimnek egyértelmű volt, hogy tesi tagozatos iskolába fognak beíratni. Így lettem a Telepy sportosztályának tanulója 1994-ben, ahol rengeteg sportágat ismerhettem meg. 12 évig koptattam az iskola padjait, ezalatt az idő alatt kerületi, budapesti és külföldi bajnokságokat nyertem/nyertünk atlétikában, labdarúgásban, röplabdában, szertornában, kosárlabdában. Bár a foci volt az igazi szerelem, 10 évesen lettem a Soroksár igazolt játékosa, sosem tudtam csak egy dologra koncentrálni. Kipróbáltam küzdősportokat, táncoltam hobbi szinten. Mondhatni, kicsit minden szerettem volna lenni, így aztán semmi sem lettem.

A labdarúgásban serdülő és ifi szinten másodosztályban játszottam, innen sikerült meghívót kapnom Budapest válogatottba és az U15-ös magyar válogatottba. Országos bajnokságokban nyertünk arany és bronz érmeket a korosztályommal. Felnőttként NB II-ben mutatkozhattam be, 1 évig volt profi szerződésem, de mivel nem jutottam állandó játéklehetőséghez, 20 évesen felhagytam az aktív labdarúgással. Azóta alacsonyabb osztályokban játszom hobbi szinten, a tánc és az ökölvívás mellett.

Mai fejjel már tudom mit kellett volna másképp csinálnom, amivel komolyabb szintre juthattam volna, mégsem bántam meg semmit. Az élet kárpótolt, 10 éve a hivatásomnak élhetek, labdarúgó edző vagyok Dunaharasztin több korosztályban. Terveim szerint nyugdíjas koromig valamilyen szerepben a foci világában maradok.