Felvételi

"Motiváló Szöveg"

Lauth Gábor vagyok, a Ferencvárosi Sport Általános Iskola és Gimnázium vezetője. Kollegáimmal arra törekszünk, hogy a gyermekeink sokoldalú sportfejlesztésben vehessenek részt, ami kellő alapot biztosít részükre – akár az élsport irányába.

Sportiskolaként sportágak széles kínálatával (kézilabda, torna, labdarúgás, néptánc, sakk, jégkorong, korcsolya, úszás, birkózás )  növeljük tanulóink fizikai álló- és küzdőképességét. Megismertetjük az aktív mozgás és játék örömének élményével, a szabályok követésével, az egyéni és közös siker elérések kritériumaival.

Hitvallásunk, mottónk:

“A sport nem csak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerősebb nevelőeszköze. “

SPORT OSZTÁLY

Kedves Nagycsoportos!

Szereted a mozgásos játékokat?

Kedvenc időtöltésed a foci, kidobó, fogócska?

Szeretnél megtanulni kézilabdázni, jégkorongozni, birkózni, sakkozni?

A délutáni alvás helyett is kint fociznál a társaiddal?

Akkor itt a helyed! Vár az FSI sport tagozata, ahol minden nap lehetőséget biztosítunk számodra, hogy megtaláld a neked tetsző sportot, és a legjobb lehess benne!

Kedves iskolaválasztás előtt álló Szülő!

Gyermeke lételeme a mozgás?

Fontos Önnek, hogy kiemelkedő eredményt érjen el egy adott sportágban gyermeke?

Szeretné, hogy művelt, testileg és lelkileg egyaránt harmonikus, kiegyensúlyozott személyiséggé formálódjon csemetéje?

Sportosztályainkban az emelt szintű testnevelés órákon és délutáni edzéseken készítjük fel gyermekét a versenyekre.

A mindennapos testmozgásra többféle sportág kipróbálásával nyílik lehetőség (labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, korcsolya, jégkorong, úszás, sakk, néptánc, torna). Mindezt kiváló szakembereink biztosítják.

Komplex programot kap, ha hozzánk íratja be gyermekét, azaz Önöknek nem kell edzésről hozni-vinni a gyermeket (nagyobb létszám és azonos sportág esetén) és még házi feladatot is írni vele, mert mindent beépítettünk az órarendbe (reggeli edzés, tanórák, házi feladat elkészítés, délutáni edzés), így otthonra csak játék és családi élet marad.

ÁLTALÁNOS TANTERVŰ OSZTÁLY

Gyermeke a művészetek iránt érdeklődik? Szeret rajzolni, táncolni? Ha igen, akkor Önöknek az általános tantervű tagozatunkat ajánljuk.

Ebben az osztályban nagyobb hangsúlyt fektetünk a művészetekre, a néptánc oktatásra, az informatikára. Emelt óraszámban tanulhatják a gyermeke a matematikát.