Az első osztályosok beiratkozása a 2021/2022-es tanévre

Az általános iskolai személyes beiratkozás ideje:

2021. április 15. 8.00-18.00
2021. április 16. 8.00-18.00

Amennyiben személyesen kívánja beíratni gyermekét , kérjük hívja iskolánkat időpont egyeztetése miatt!

Az iskola épületében a vészhelyzetre tekintettel, a járványügyi szabályok betartása miatt csak előre egyeztetett időpontban tudjuk Önöket fogadni!

A kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel a 2021/2022. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás során nemcsak személyes, hanem online úton is lehetőség van beíratni a tanköteles korba lépő gyermekét. Az általános iskola első évfolyamára történő jelentkezésének elektronikus, online formájára 2021. április 10-től nyílik meg az informatikai lehetőség az Ön részére a KRÉTA rendszer felületén keresztül: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap. Az e-Ügyintézés „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” felület 2021. április 16-án éjfélig van nyitva.

A jelentkezéshez az alábbi dokumentumok szükségesek:

• a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyazonosító igazolvány
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • a gyermek nevére kiállított TAJ kártya
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • az egyik szülő személyazonosító igazolványa

Ha van:

• az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás.
  • óvodai szakvélemény
  • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.

A Nkt. 50. § (5) bekezdése lehetővé teszi, hogy sport emelt szintű oktatás esetében az iskola Pedagógiai Programja szerint alkalmassági vizsgát szervezzen az általános iskola. A képesség, fizikai alkalmasság mérése azt mutatja meg, hogy a jelentkező a jövőben – kellő szorgalom esetén – meg tud-e felelni az iskola emelt szintű testnevelés oktatásának követelményeinek.

2021/2022-es tanévben a sportosztályba jelentkező leendő 1. osztályosok számára a kötelező alkalmassági vizsga időpontja:

1. április 13. ( kedd ) 14:00 –tól előre egyeztetett időpontban kis létszámú csoportokban!

Kérjük, hogy a gyerekek testnevelés felszerelést hozzanak magukkal.

Feladatok:

1. Gimnasztikai feladatok utánzással és utasítással:
  • futások, szökdelések, karkörzések, állatmozgások
    Értékelés: 1 -10 pont
  1. Torna előkészítő mozgások:
  • híd, gurulóátfordulás, terpeszülésben hajlítás előre, padon járások, fordulatok
    Értékelés: feladatonként 1 – 10 pont
  • mászás kötélen
    Értékelés: magasságtól függően 1 – 10 pont
  1. Atlétika:
  • szökdeléses feladatok koordinációs létrán
    Értékelés: db szám után
  • helyből távolugrás
    Értékelés: cm távolság mérés
  • kislabda hajítás
    Értékelés: m távolság mérés
  1. Labdás feladatok:
  • Labdapasszolás falra 1-2 m távolságból
    Értékelés: 10 passzból mennyit kap el.
  • Labdafeldobás (tenisz és szivacskézilabda) és elfogás bal, jobb, két kézzel
    Értékelés: 5 kísérletből mennyi sikeres
  1. Kombinált feladat:
  • A: 5 m-es pályán elhelyezett 6 bója között szlalom labdagurítás kézzel a földön, a pálya végén gurítás célra
  • B: Ugyanezen a pályán szlalom labdavezetés kézzel, a végén célba dobás
    Értékelés: 1 – 10 pont feladatonként a labdavezetés milyensége és a célba dobás pontosságának függvényében

Horváthné Gál Mónika

igazgatóhelyettes